UOKiK wszczął postępowanie administracyjne wobec Invest Banku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-10-2005, 16:01

Urząd Ochrony Konkurencji i Konkurentów (UOKiK) wszczął postępowanie administracyjne w sprawie praktyk stosowanych wobec klientów Invest Banku - poinformował w czwartek UOKiK. Według Urzędu, działania Invest Banku mogą naruszać obowiązek udzielania klientom rzetelnej i prawdziwej informacji.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konkurentów (UOKiK) wszczął postępowanie administracyjne w sprawie praktyk stosowanych wobec klientów Invest Banku - poinformował w czwartek UOKiK. Według Urzędu, działania Invest Banku mogą naruszać obowiązek udzielania klientom rzetelnej i prawdziwej informacji.

Jak poinformował w przesłanym PAP komunikacie UOKiK, w toku postępowania wyjaśniającego ustalono, że Invest Bank nie powiadamia klientów o zadłużeniu w wysokości do 50 zł, powstałym z powodu opóźnienia w spłacie kredytu. Dane te - jak podkreśla UOKiK - bez wiedzy klienta i wskazania wysokości zaległości - przekazywane są do Biura Informacji Kredytowej (BIK).

Według UOKIK, stosowanie takich praktyk może narażać klientów na szereg niedogodności; podstawowa z nich to fakt, iż osoby, które znalazły się na liście BIK, mogą mieć problemy z uzyskaniem kredytów w innych bankach. Jak wskazuje Urząd, ponieważ klienci Invest Banku nie są informowani o fakcie przekazania ich danych na listy BIK, nie mogą się przed taką sytuacją bronić.

Rzeczniczka Invest Banku Barbara Zdanowicz poinformowała w czwartek PAP, że podjęto "działania wyjaśniające i do 25 października, bank udzieli UOKiK żądanych informacji".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane