URE: obniżka cen gazu może wynieść kilka procent

PAP
opublikowano: 16-03-2009, 12:16

Urząd Regulacji Energetyki spodziewa się, że obniżka cen gazu w analizowanym wniosku taryfowym PGNiG wyniesie kilka procent - poinformował PAP prezes URE Mariusz Swora.

"Postępowanie nadal trwa; PGNiG złożyło korektę taryfy, spodziewamy się kilkuprocentowego spadku ceny paliwa gazowego" - powiedział PAP Swora.

"Jednak konieczność zatwierdzenia taryfy dla operatora gazociągu przesyłowego i taryf dla dystrybutorów mogą spowodować, że skala obniżki nie będzie odczuwalna na rachunku odbiorcy końcowego w tak dużym stopniu" - dodał.

Rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska poinformowała wcześniej PAP, że regulator planuje do końca tygodnia zakończyć postępowanie, zaś na pewno nie uda się zatwierdzić taryfy do 17 marca, tak aby mogła wejść w życie 1 kwietnia (wtedy przestaje obowiązywać obecny cennik).

W piątek gazowy monopolista przesłał do URE korektę wniosku taryfowego, w której obniżył oczekiwania co do cen gazu w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / URE: obniżka cen gazu może wynieść kilka procent