URE pyta, energetyka tanieje

opublikowano: 11-12-2018, 15:50

Notowania giełdowych spółek energetycznych wyraźnie spadają po wezwaniu do wyjaśnień, przesłanym przez prezesa URE do przedsiębiorstw z branży.

„W ramach trwających postępowań taryfowych prezes URE wzywa dystrybutorów oraz sprzedawców energii do przedstawienia szczegółowych informacji na temat możliwych oszczędności, o których powiadomił w dn. 10.12. br – na podstawie informacji od tychże przedsiębiorstw – Minister Energii” – czytamy w komunikacie.

Zobacz więcej

Fot. Wikipedia Commons, Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0.

Regulator zwróci się także do Ministra Energii o przekazanie danych, które pozwoliły na oszacowanie oszczędności w spółkach energetycznych na ok. 1 mld zł.

Wczoraj minister energii Krzysztof Tchórzewski przedstawił założenia programu rekompensat dla gospodarstw domowych i małych i średnich firm z tytułu podwyżek cen energii w 2019 r. 

Łączny koszt programu ministerstwo oszacowało na 4-5 mld zł, podczas gdy wcześniej mówiło o 4 mld zł. Z tej kwoty 1 mld zł pochodzić będzie od czterech państwowych firm energetycznych — PGE, Tauronu, Enei i Energi, które na prośbę ministra wdrożą nadzwyczajne oszczędności. Więcej...

Na GPW efekt jest taki, że kursy spółek energetycznych mocno spadają, w tym najbardziej - PGE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu