Ursus sprzedaje zakład w Opalenicy

opublikowano: 27-11-2019, 07:03

Ursus poinformował o zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci zakładu w Opalenicy.

Kupującym jest Trioliet Polska, a umowa ostateczna ma być zawarta nie później niż do 20 grudnia 2019 r.

Ursus
Zobacz więcej

Ursus fot. Jacek Szydłowski/Forum

Cena sprzedaży to 6 mln zł plus cena za "produkcję w toku" i "inwentarz" (w tym podzespoły, materiały, towary i wyroby) Zakładu/Dywizji w Opalenicy.

"Strony postanowiły, że płatność zostanie dokonana w następujący sposób: 90% ceny zostanie zapłacone w dniu zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży, 5% zostanie zapłacone po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży, kolejne 5% zostanie zapłacone po upływie 12 miesięcy od dnia zawarcia przyrzeczonej umowy sprzedaży (kwota zatrzymana na poczet ewentualnych roszczeń gwarancyjnych)" - podano, zaznaczając, że część środków zostanie przekazana przez kupującego bezpośrednio na rachunki bankowe wierzycieli Ursusa.

Trioliet Polska Sp. z o.o. jest spółką celową do realizacji przedsięwzięć gospodarczych Trioliet B.V. z siedzibą w Oldenzaal w Holandii na rynku polskim; jest też w odniesieniu do Trioliet B.V. spółką zależną. Trioliet B.V., wieloletni partner Ursusa., jest producentem maszyn i systemów karmienia dla hodowców bydła mlecznego i wołowego. Portfolio produktów obejmuje szeroki zakres, od urządzeń do cięcia kiszonki i mieszalników pasz po w pełni automatyczne systemy karmienia bydła.

"Celem sprzedaży Zorganizowanej Części Przedsiębiorstwa w postaci Zakładu Ursus w Opalenicy jest dalsza realizacja założeń planu restrukturyzacyjnego, obejmująca ochronę słusznych interesów wierzycieli oraz akcjonariuszy, a także Emitenta' - dodał Ursus. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu