Urteste wchodzi na mały parkiet

MZAT
opublikowano: 25-10-2021, 12:42

Spółka biotechnologiczna, w którą zainwestował znaczący akcjonariuszy Mabionu, debiutuje na NewConnet. Pracuje nad testami diagnostycznymi na nowotwory.

Grono firm biotechnologicznych na warszawskiej giełdzie rozszerza się w końcówce roku. Ofertę publiczną na głównym rynku finalizuje pracujący nad nową terapią cukrzycy PolTREG, tymczasem na NewConnect wchodzi Urteste, pracujące nad testami mającymi pomóc we wczesnej diagnostyce nowotworów.

Urteste powstało w 2019 r. Jego model biznesowy opiera się na prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych nad testami na kilkanaście nowotworów, mających pozwalać na wykrywanie ich znaczników w moczu. Na odpowiednim etapie zaawansowania prac badawczych prawa do projektów mają być sprzedawane większym firmom diagnostycznym.

Latem spółka pozyskała 9,5 mln zł z oferty publicznej. Jej największym akcjonariuszem pozostaje Twiti Investments, czyli wehikuł, za którym stoi inwestor Robert Aleksandrowicz, znany m.in. z akcjonariatu Mabionu i spółki biotechnologicznej Captor Therapuetics, notowanej od tego roku na GPW. Przedstawiciele spółki deklarowali, że w ciągu dwóch lat od debiutu na NC powinna się ona przenieść na główny parkiet.

23

Tyle spółek zadebiutowało na NewConnect w 2021 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane