URTiP: Sprzeciw wobec cennika „Plan tp zawsze za darmo”

(Tadeusz Stasiuk)
29-06-2005, 11:24

Prezes URTiP zgłosił 28 czerwca br. sprzeciw wobec przedłożonej przez Telekomunikację Polską S.A. propozycji wprowadzenia nowego planu telefonicznego „Plan tp zawsze za darmo”.

Prezes URTiP zgłosił 28 czerwca br. sprzeciw wobec przedłożonej przez Telekomunikację Polską S.A. propozycji wprowadzenia nowego planu telefonicznego „Plan tp zawsze za darmo”.

TP S.A., zgodnie z przepisami ustawy Prawo telekomunikacyjne, jest zobowiązana do przedkładania Prezesowi URTiP do zatwierdzenia projektu cennika lub jego zmian, wraz z uzasadnieniem, co najmniej na 30 dni przed planowanym terminem wprowadzenia cennika lub jego zmian w życie. Projekt zmiany cennika usług telekomunikacyjnych TP S.A. w zakresie propozycji wprowadzenia nowego planu telefonicznego pn. „Plan tp zawsze za darmo” został złożony w dniu 25 kwietnia 2005 r.

Pierwotnie planowany przez Spółkę termin wprowadzenia przedmiotowej zmiany cennika to dzień 1 czerwca 2005 r. Termin ten uległ jednak przesunięciu z uwagi na wyjaśnienia, do udzielenia których TP S.A. wzywana była przez Prezesa URTiP trzykrotnie.

Projekt nowego planu telefonicznego oceniany był pod kątem zgodności z przepisami prawa, uwzględnienia w nim warunków rynkowych i ekonomicznych oraz zapewnienia efektywnej konkurencji na rynku telekomunikacyjnym.

Ostatecznie po przeanalizowaniu całości dokumentacji przedłożonej przez Spółkę, Prezes URTiP uznał, iż proponowany projekt zmiany cennika nie spełnia powyższych warunków i zobowiązał TP S.A. do przedłożenia poprawionego cennika w części objętej sprzeciwem. Tym samym „Plan tp zawsze za darmo” nie może teraz zostać włączony do dotychczasowej oferty spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / URTiP: Sprzeciw wobec cennika „Plan tp zawsze za darmo”