Czytasz dzięki

USA: ceny domów wzrosły

opublikowano: 27-08-2019, 15:38

W czerwcu ceny domów w USA wzrosły, ale tempo tego wzrostu spowolniło, co wraz ze spadkiem kosztu kredytów hipotecznych może być dobrym prognostykiem dla rynku nieruchomości mieszkaniowych, pisze Reuters.

Federalna Agencja Finansowania Domów (FHFA) poinformowała, że indeks cen domów wzrósł w ujęciu skorygowanym sezonowo o 4,8 proc. w czerwcu w skali roku. W maju rósł o 5,2 proc. W ujęciu miesięcznym ceny wzrosły o 0,2 proc., tyle samo co w maju. W drugim kwartale wzrost wyniósł 1,0 proc.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane