Czytasz dzięki

USA: Duży wzrost aktywności sektora usług

ARŻ
opublikowano: 05-08-2020, 16:51

Aktywność sektora usługowego w USA nabrała tempa w lipcu, gdy nowe zamówienia skoczyły do ​​rekordowo wysokiego poziomu. To najlepsze wyniki od 16 miesięcy. Spadł z kolei indeks zatrudnienia, pisze Reuters.

Indeks ISM w sektorze usług wzrósł do 58,1 z 57,1 w poprzednim miesiącu. To więcej niż przewidywali analitycy. Odczyt powyżej 50 wskazuje na wzrost w sektorze usług, który odpowiada za ponad dwie trzecie aktywności gospodarczej w USA.

Sondażowy wskaźnik zatrudnienia w usługach spadł w ubiegłym miesiącu do 42,1 z 43,1 w czerwcu. Idzie to w parze z wyższą liczbą wniosków o zasiłki dla bezrobotnych i wzrostem liczby nowych przypadków koronawirusa, szczególnie w gęsto zaludnionych regionach południowych i zachodnich.

Ich władze ponownie zamykają firmy w najbardziej dotkniętych epidemią obszarach. Liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych rosła przez dwa tygodnie z rzędu. Na początku lipca pobierało go co najmniej 30,2 mln Amerykanów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane