USA: giełdy ponownie zaczynają sesje wzrostami

Marek Druś
12-06-2002, 17:02

Podobnie jak na trzech dotychczasowych sesjach tego tygodnia amerykańskie giełdy notują w pierwszej fazie handlu umiarkowany wzrost głównych indeksów. Na nastroje rynku może jednak wpłynąć ‘beżowa księga’ Fed, która zostanie przedstawiona o 20.00 czasu polskiego.

Umiarkowane wzrosty na początku sesji to przede wszystkim zasługa wzrostu popytu na akcje spółek ‘drogeryjnych’ i producentów chipów. Zainteresowanie papierami pierwszych wzrosło po prognozie dobrych kwartalnych wyników Procter&Gamble, jednego z największych przedstawicieli sektora.

Akcje producentów chipów drożeją po podniesieniu rekomendacji udziałów AMD przez analityków Prudential Securities. W górę ruszyły natychmiast ceny papierów Intela, Applied Micro Circuits, Texas Instruments i Motoroli.

Gorsze nastroje panują wśród pozostałych spółek technologicznych. Spada cena papierów Siebel Systems, którego dyrektor finansowy powiedział, że w drugim kwartale wbrew oczekiwaniom sytuacja na rynku oprogramowania okazała się cięższa niż w pierwszym.

Spada cena papierów Juniper Networks, których rekomendację obniżyli analitycy Morgan Stanley.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: giełdy ponownie zaczynają sesje wzrostami