USA: inwestorzy realizowali zyski po ostatnich wzrostach

Marek Druś
09-05-2002, 22:06

Część amerykańskich inwestorów postanowiła skorzystać z rekordowych środowych wzrostów na NYSE i Nasdaq i w czwartek sprzedawała akcje. Od początku notowań indeksy wskazywały zniżki, jednak podaż była na tyle umiarkowana, że zniwelowała zaledwie małą część zysków z poprzedniej sesji

Taniały przede wszystkim akcje spółek, które mocno zdrożały na poprzedniej sesji. Kilka procent spadła cena papierów Cisco Systems, sprawcy ostatnich wzrostów. Inwestorzy, którzy trzymali jego akcje są nadal 'na plusie'. Na zamknięciu środowych notowań akcje Cisco zdrożały o 24 proc. Podobnie stało się w przypadku General Electric, Microsoftu, Oracle i Intela.

Słabo prezentowali się detaliści. Duże sieci handlowe poinformowały, że ich kwietniowy wzrost sprzedaży był niższy od oczekiwań. Jeden z większych spadków wśród spółek ze średniej przemysłowej Dow Jones notował Wal-Mart.

Ciekawie wyglądały notowania WorldCom. Akcje telekomu traciły podczas sesji blisko 10 proc. wartości po wiadomości o obniżeniu ratingu długu spółki przez Moody's. Zakończyły jednak dzień wzrostem. Władze WorldCom poinformowały o porozumieniu z kredytodawcami, dzięki któremu unikną negatywnych skutków obniżenia ratingu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: inwestorzy realizowali zyski po ostatnich wzrostach