USA: kontrakty na lekkich minusach

opublikowano: 06-08-2020, 13:40

Spadek kontraktów na indeksy amerykańskich rynków akcji sugeruje zniżki na otwarciu, ale przed sesją poznamy jeszcze dane o tzw. nowych bezrobotnych.

Środowe dane ADP o liczbie miejsc pracy stworzonych przez sektor prywatny okazały się rozczarowaniem, ale nasiliły oczekiwanie na działania stymulacyjne, co zwykle sprzyjało rynkom akcji. W czwartek inwestorzy dowiedzą się ilu Amerykanów wystąpiło w ubiegłym tygodniu o zasiłek dla bezrobotnych. Średnia oczekiwań rynkowych to 1,415 mln. W czwartek ma także dojść do kolejnej próby osiągnięcia kompromisu między Demokratami z Kongresu i Białym Domem w sprawie uruchomienia pomocy dla gospodarstw domowych najmocniej poszkodowanych z powodu pandemii.

Na ok. dwie godziny przez rozpoczęciem sesji kontrakt na DJIA spadał o 0,2 proc., na S&P500 tracił 0,25 proc., a na Nasdaq 100 zniżkował o 0,2 proc. W tym czasie złoto drożało o 0,7 proc. do 2064 USD za uncję, a kurs ropy WTI spadał o 1,0 proc. do 41,77 USD. Rentowność obligacji 10-letnich USA spadała, minimalnie rósł indeks dolara amerykańskiego. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane