USA: liczba "nowych" bezrobotnych najniższa od listopada

opublikowano: 11-03-2021, 14:51

Mniejsza niż oczekiwano liczba Amerykanów złożyła w zeszłym tygodniu swoje pierwsze wnioski o zasiłek dla bezrobotnych, ponieważ poprawiająca się sytuacja epidemiczna pozwala na ponowne otwarcie większej liczby sektorów gospodarki, pisze Reuters.

Liczba osób składających wniosek o zasiłek dla bezrobotnych po raz pierwszy zmniejszyła się tydzień do tygodnia z 754 do 712 tys., czyli najniższego poziomu od listopada 2020 roku. Ekonomiści ankietowani przez Reutera prognozowali, że będzie to 725 tys. wniosków.

W USA spada liczba nowych zakażeń koronawirusem i wzrasta liczba szczepień, co przekłada się na znoszenie obostrzeń w niektórych stanach. Wraz z bezpośrednimi wypłatami z programów pomocowych doprowadziło to w lutym do wzrostu wydatków konsumenckich i zatrudnienia.

Sytuacja na rynku pracy ma ulec jeszcze większej poprawie po wprowadzeniu zaproponowanego przez Joe Bidena pakietu bodźców fiskalnych o łącznej wartości aż 1,9 mld USD, który został przegłosowany w środę.

Liczba osób pobierających stałe świadczenia dla bezrobotnych zmalała o 47 170 do 709 458.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane