USA: liczba nowych bezrobotnych zaskoczyła wzrostem

Tadeusz Stasiuk, MarketWatch
opublikowano: 08-04-2021, 14:34

W tygodniu zakończonym 3 kwietnia liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych nieoczekiwanie wzrosła o 16 tys. do tys.

fot. skrotov - stock.adobe.com

Tymczasem mediana prognoz ekonomistów zakładała spadek liczby do 680 tys. z 728 tys. tydzień wcześniej po korekcie z 719 tys.

Specjaliści oczekują, że w kolejnych tygodniach sytuacja powinna się systematycznie poprawiać wraz z otwieraniem się kolejnych sektorów gospodarki i rosnącą liczbą osób zaszczepionych przeciw Covid-19. Obecnie jednak liczba składanych wniosków nadal utrzymuje się na poziomie ponad dwukrotnie wyższym niż przed wybuchem pandemii.

Rządowe dane zaprezentowane 2 kwietnia pokazały, że w marcu gospodarka stworzyła 916 tys. miejsc pracy, co było najwyższym wynikiem od siedmiu miesięcy. Z kolei w lutym liczba ofert pracy wzrosła do najwyższego poziomu od dwóch lat.

W całej amerykańskiej gospodarce poziom zatrudnienia był w marcu o około 8,4 mln niższy niż w szczycie z lutego 2020 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane