USA nie planują sankcji wobec Hiszpanii

opublikowano: 05-11-2019, 06:17

Rzecznik ambasady USA w Hiszpanii zaprzeczył doniesieniom Bloomberga, jakoby niektórzy członkowie administracji Donalda Trumpa domagali się nałożenia sankcji na Hiszpanię za wspieranie przez nią reżymu Wenezueli.

Rzecznik oświadczył, że rozważania polityczne opisywane w depeszy Bloomberga, które „jakoby mają miejsce w Waszyngtonie, obecnie nie istnieją”.

Powołując się na anonimowe źródła Bloomberg informował tydzień temu, że niektórzy członkowie administracji Donalda Trumpa chcą nałożenia sankcji finansowych na Hiszpanię za domniemane wspieranie reżymu prezydenta Nicolas Maduro w Wenezueli. Wywołało to reakcję hiszpańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które poinformowało iż jest w kontakcie z rządem USA, a także hiszpańską ambasadą w USA. W wydanym oświadczeniu MSZ poinformowało, że po rozmowie z przedstawicielami amerykańskich władz Madryt może zaprzeczyć iż sugerowane w doniesieniach Bloomberga działania są rozważane przez USA. Rzecznik amerykańskiej ambasady w Madrycie podkreślił, że priorytetem USA wobec Hiszpanii w relacji do Wenezueli jest „dalsze zaangażowanie we wprowadzanie sankcji, których celem są byli członkowie reżymu Maduro”.

Hiszpański MSZ podkreślił bliskie związki między Madrytem i Waszyngtonem. 

- Taka współpraca jest również widoczna w przypadku Wenezueli, gdzie oba kraje działają na rzecz szybkiego rozwiązania sytuacji, w której znajduje się ten kraj – głosi oświadczenie.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy