Czytasz dzięki

USA: ofert pracy najmniej od 2014 r.

opublikowano: 10-06-2020, 06:33

W kwietniu 2020 r. liczba ofert pracy w Stanach Zjednoczonych spadła do najniższego poziomu od 2014 r. co jest następstwem wprowadzonych ograniczeń w gospodarce z powodu pandemii koronawirusa.

Ogółem odnotowano spadek tzw. JOLTS (dostępnych miejsc pracy) do 5,05 mln ze skorygowanych do 6,01 mln odnotowanych miesiąc wcześniej, wynika z danych zaprezentowanych przez Departament Pracy. Wynik jest zdecydowanie gorszy od mediany prognoz ekonomistów, która kształtowała się na poziomie 5,75 mln.

Tymczasem liczba zwolnień i rezygnacji z pracy zmniejszyła się do 9,89 mln z rekordowego poziomu 14,64 mln jakie odnotowano w marcu.

Ponieważ pracodawcy likwidują miliony płatnych etatów  w całym kraju, w kwietniu 4,6 bezrobotnych konkurowało o każde dostępne miejsce pracy. Stoi to w wyraźnej sprzeczności z dwuletnim trendem, w którym liczba wolnych miejsc pracy przekraczała liczbę bezrobotnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane