USA: producent skrzydełek ofiarą polityki

opublikowano: 14-12-2017, 20:43
aktualizacja: 14-12-2017, 20:44

Sanderson Farms Inc., jeden z największych w USA producentów skrzydełek kurczaków tłumaczy spadek sprzedaży kontrowersjami, które wywołał protest zawodników NFL, zawodowej ligi futbolu amerykańskiego.

Skrzydełka kurczaka to jeden z największych przysmaków kibiców NFL. Podczas ostatniego finału rozgrywek, Super Bowl, Amerykanie zjedli aż 1,33 mld skrzydełek. Tymczasem w tym roku kontrowersje wywołał protest zawodników NFL. Część z nich podczas odgrywania przed meczem hymnu USA klęczała, a nie stała na baczność, na znak protestu przeciwko państwu, które ich zdaniem dyskryminuje obywateli o innym niż biały kolorze skóry. Wdarcie się polityki do sportu miało spowodować spadek oglądalności  meczów, a przez to doprowadziło do mniejszej konsumpcji skrzydełek. Jednak nie tylko, niedawno Papa John’s International Inc. skarżył się, że przez politykę spadła także sprzedaż jego pizzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu