USA: spadek liczby realizowanych sprzedaży domów

opublikowano: 27-11-2019, 16:41

Liczba realizowanych transakcji sprzedaży domów spadła w październiku najmocniej od lipca.

Liczba realizowanych sprzedaży domów spadla w ubiegłym miesiącu o 1,7 proc. w porównaniu z poprzednim. Wzrosła o 3,9 proc. w porównaniu z październikiem ubiegłego roku.

Główny ekonomista Narodowego Stowarzyszenia Pośredników Handlu Nieruchomościami (NAR) tłumaczy ochłodzenie rynku w październiku spadkiem zapasów i niewielkim wzrostem oprocentowania kredytów hipotecznych. Lawrence Yun uważa jednak, że ogólny obraz pozostaje pozytywny, głównie dzięki niskiemu oprocentowaniu kredytów hipotecznych.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu