Czytasz dzięki

USA znoszą zakaz podróży na Kubę

PAP
opublikowano: 23-07-2015, 19:37

Komisja Zasobów i Środków Senatu USA przegłosowała w czwartek poprawkę znoszącą obowiązujące od kilkudziesięciu lat ograniczenia dotyczące podróży na Kubę.

Administracja prezydenta Baracka Obamy zarekomendowała już w styczniu znaczące zniesienie restrykcji dotyczących podróży na Kubę i zezwoliła na przywrócenie regularnych lotów na wyspę. Blisko trzy czwarte Amerykanów popiera nawiązanie stosunków dyplomatycznych z Kubą - wynika z sondażu wykonanego na zlecenie Associated Press.

W Kongresie rośnie też poparcie dla zniesienia embarga na handel z Kubą; powstało nawet ponadpartyjne porozumienie na rzecz przyjęcia ustawy znoszącej embargo, która argumentuje, że utrzymanie go będzie oznaczało, iż amerykańskie firmy stracą możliwości inwestowania na Kubie, które nadarzą się po złagodzeniu restrykcji dotyczących podróży na wyspę.

Stany Zjednoczone i Kuba oficjalnie wznowiły stosunki dyplomatyczne po 54 latach przerwy. Porozumienie o przywróceniu pełnych relacji weszło w życie wraz z wybiciem północy z niedzieli na poniedziałek w Waszyngtonie i Hawanie.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane