Usiłowała wyłudzić z banków 10 mln zł

PAP
opublikowano: 03-02-2011, 12:12

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 45-letnią kobietę, która chciała wyłudzić z kilku warszawskich banków 10 mln zł. Grozi jej do 10 lat więzienia.

„Ewa S. w tym celu założyła fikcyjną firmę, w której generowała wysokie obroty. Wszystko po to, aby łatwiej uzyskiwać wysokie kredyty” – powiedziała w czwartek PAP Dorota Tietz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Próby wyłudzenia pieniędzy z banków to coraz częstsze zjawisko.
Próby wyłudzenia pieniędzy z banków to coraz częstsze zjawisko.
None
None

Z ustaleń policji i prokuratury wynika, że kobieta próbowała wyłudzić 3,1 mln zł w jednym z warszawskich banków. Okazało się, że oszustka na podstawie sfałszowanych informacji próbowała uzyskać kredyty w jeszcze innych placówkach bankowych.

W jednym przypadku próbowała zdobyć 2,4 mln zł, w innym 2,7 mln zł. Z materiałów zebranych przez śledczych wynika też, że z jednej z placówek zdołała już wyłudzić 1,6 mln zł.

Ewie S. przedstawiono pięć zarzutów usiłowania i wyłudzenia oszustw mienia znacznej wartości także poprzez sfałszowanie podpisów na umowach najmu lokali.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane