Usługi w Brazylii dynamicznie odbijają

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 15-07-2021, 05:57

W maju nadal rosła aktywność sektora usług w Brazylii, co pozwoliło mu odnotować najlepszy w historii wynik, o 0,2 proc. wyższy niż przed pandemią koronawirusa, donosi Reuters.

Brazylia
23.11.2020
Brazylia 23.11.2020
Marcelo Sayao/EFE/Forum

W porównaniu do maja 2020 r. sektor wzrósł o 23 proc. wynika z danych zaprezentowanych przez agencję statystyczną IBGE. To nieznacznie więcej niż zakładała mediana prognoz ekonomistów, wskazująca na 22,6-proc. dynamikę. W relacji do kwietnia tempo wzrostu wyniosło 1,2 proc.

Choć obserwowany jest silny rozwój, jednak usługi nadal pozostają poniżej poziomu z lutego 2021 r. tuż sprzed rozpoczęcia się drugiej fali pandemii Covid-19 w efekcie czego, rząd zmuszony był w marcu wprowadzić nowe restrykcje.

W maju szczególnie na plus wyróżniały się segmenty transportu, turystyki i usług rodzinnych. Turystyka wzrosła w ujęciu miesięcznym o 18 proc., ale pozostaje o około 53 proc. poniżej poziomu sprzed pandemii.

W przypadku usług IT i komunikacyjnych odnotowano ujemne zmiany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane