Uświadamianie rynku

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 26-02-2013, 00:00

CBRE i firma RegioPlan Consulting opublikowały pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej „Przewodnik dla deweloperów powierzchni handlowych”.

Publikacja ma pomóc nie tylko deweloperom początkującym, ale także doświadczonym, bo również im zdarza się popełniać podstawowe błędy przy planowaniu inwestycji lub zarządzaniu nimi.

— Zwiększa się liczba firm, również polskich, zainteresowanych budową centrów handlowych dotychczas nie były związane z rynkiem nieruchomości lub były związane z innymi jego sektorami. Jednocześnie rynek się zmienia, nie wystarczy, tak jak kilkanaście lat temu, wybudować duże centrum handlowe, żeby klienci do niego lgnęli, a niestetywciąż się można spotkać z takim przekonaniem — podkreśla Karina Kreja, dyrektor w dziale doradztwie deweloperskiego CBRE, autorka raportu.

Przewodnik zawiera wiele porad na temat przygotowania do inwestycji — począwszy od oceny potencjału rynku i wyboru miejsca pod budowę przez wskazówki, jak dobrać najemców i przeprowadzić analizę zasięgu oddziaływania centrum handlowego, po aranżację powierzchni i ocenę wartości inwestycyjnej centrum.

— Wybór miejsca determinuje sukces centrum handlowego, ale to tylko jeden z początkowych etapów. Niezbędne są specjalistyczna wiedza i doświadczenie. Podstawą każdej inwestycji powinno być kompleksowe spojrzenie na projekt — mówi Hanna Bomba- -Wilhelmi, prezes RegioPlan Consulting.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu