Uwaga koncentruje się na złocie

XTB DM
opublikowano: 02-02-2009, 09:12

Na rynku surowcowym coraz większa uwaga koncentruje się na złocie, o którym i my ostatnio pisaliśmy już kilka razy, jako że sytuacja techniczna sugerowała marsz w kierunku oporu na poziomie ok. 930 USD. Cel został osiągnięty w piątek. Konsekwentna wspinaczka po linii podpierającej ruch wzrostowy z poziomu 680 USD pod koniec października pozwoliła na powrót do poziomów sprzed październikowej paniki.

Opór na poziomie 930 USD nie został jednak pokonany i w konsekwencji mamy dziś rano 3% korektę w dół. Jest jednak wielce prawdopodobne, iż rynek będzie próbował wyjść powyżej 930 USD w najbliższym czasie, choć akurat pewność przewidywań ankietowanych instytucji finansowych, że stanie się to na dniach może wzmacniać wspomniany opór. Sytuacja na złocie pomaga również platynie, która na początku roku nie miała sama z siebie wystarczająco siły aby poradzić sobie z poziomem 1000 USD za uncję i w rezultacie doświadczyła dość mocnej przeceny.

Drożejące złoto sprawiło jednak, iż w minionym tygodniu uncja platyny kosztowała już nawet 986 USD i jeśli opór na złocie zostanie pokonany, również platyna może niedługo kosztować ponad 1000 USD za uncję. Blask straciły natomiast metale przemysłowe, które były hitem początku roku. W najgorszej sytuacji jest cynk, który obecnie kosztuje już mniej niż 1100 USD za tonę i jest niebezpiecznie blisko silnego wsparcia w okolicach 1030 USD wobec ok. 1300 USD w pierwszych dniach stycznia.
 
Przemysław Kwiecień
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Przemyslaw.kwiecien@xtb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: XTB DM

Polecane