Uważaj na oferty łatwego zarobku w internecie

PAP
opublikowano: 09-12-2008, 08:02

Setki osób w Polsce - bezrobotni, studenci, nauczyciele - dorabiają jako słupy, piorąc pieniądze pochodzące z internetowych kradzieży. Ale policja szybko ich łapie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Zarzuty postawiono już ponad stu osobom w całym kraju. Wpadli, bo skusili się na atrakcyjną, jak się wydawało, ofertę pracy. By podjąć pracę jako "assistant manager" w zagranicznej firmie, wystarczy komputer z dostępem do sieci. Ogłoszenia rekrutacyjne można znaleźć nawet w oficjalnych uczelnianych biurach karier.

Do wyprania jest góra pieniędzy - Związek Banków Polskich szacuje, że z kont Polaków, Niemców, Węgrów i Bułgarów może znikać miesięcznie nawet kilkadziesiąt milionów euro. Polskie słupy piorą najczęściej pieniądze kradzione z kont zagranicznych i przekazują gotówkę za granicę, najczęściej do internetowych mafiosów Rosji lub Ukrainy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane