Veno zainwestuje w produkcję gier

Kamil Zatoński
opublikowano: 29-04-2011, 09:38

Firma inwestycyjna, kierowana przez Arkadiusza Kuicha, zapłaci ponad 1 mln zł za mniejszościowe udziały w sześciu spółkach, w tym m.in. producencie gier komputerowych.

Veno podpisało już stosowne umowy, a skala zaangażowania w pojedynczą firmę nie przekroczy 30 proc. jej kapitału zakładowego.

Jak podano, spółki, w które zainwestowano, reprezentują takie branże, jak produkcja gier, IT, e-biznes i pośrednictwo leasingowe. Podmioty te w komplecie mają wejść na NewConnect w 2011 r.

"Zarząd pracuje obecnie nad kolejnymi projektami" - napisano w komunikacie.

Veno zrealizowało więc zapowiedzi z początku roku w odniesieniu do nowych projektów. Zarząd nie poinformował natomiast, czy aktualny jest termin debiutu VenoCara, auta wyścigowego, nad którym pracuje Veno Automotive, spółka zależna Veno. W marcu Arkadiusz Kuich mówił, że premiera zaplanowana jest na II kwartał tego roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Veno zainwestuje w produkcję gier