Vertex dalej od giełdy

ANP
02-10-2008, 00:00

W tym roku producent rolet na pewno nie pojawi się na GPW. Na razie skoncentruje się na zwiększeniu eksportu.

W tym roku producent rolet na pewno nie pojawi się na GPW. Na razie skoncentruje się na zwiększeniu eksportu.

Vertex, producent m.in. żaluzji, rolet zewnętrznych i bram garażowych z Czechowic-Dziedzic, po niedawnym fiasku oferty publicznej nie widzi możliwości pojawienia się na parkiecie w tym roku.

— Prospekt traci ważność 21 marca przyszłego roku. Niewykluczone, że jeśli poprawi się koniunktura, to zdążymy zadebiutować do tego czasu. W tym roku jest to wykluczone — mówi Janusz Gibas, prezes Verteksu.

Spółka liczyła na uzyskanie z oferty około 19 mln zł. Oferta nie powiodła się, ponieważ suma zapisów na akcje nie przekroczyła minimum warunkującego dojście emisji do skutku.

Dziś Vertex koncentruje się na rozwoju organicznym. Dzięki zakupieniu hali w Czechowicach udało się zwiększyć moce o 15 proc. W nowej hali firma produkuje bramy i okna, a w drugim zakładzie — żaluzje i rolety. Ambitne plany ma również względem rynków eksportowych.

— W tegorocznych przychodach udział eksportu sięgnie 20 proc. Docelowo do 2011 r. chcemy zwiększyć go do 40 proc. Pojawiliśmy się na nowych rynkach, tj. Rumunii, Łotwy, Litwy, Estonii i Ukrainy — wylicza prezes.

Najwięcej spółka eksportuje do Czech, Słowacji i Rumunii (około 60 proc. eksportu).

W planach ma też otwarcie kolejnych salonów detalicznych. Dziś ma ich osiem.

— W 2009 r. otworzymy 10 w południowej Polsce — zapewnia Janusz Gibas.

Podtrzymał tegoroczną prognozę zakładającą 37,7 mln zł przychodów i 2,02 mln zł zysku netto. Druga połowa roku zwykle jest lepsza. Bardzo dobra sprzedaż zapowiada się w październiku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Vertex dalej od giełdy