Vestor radzi „kupuj” Wielton

Zatoński Kamil
opublikowano: 27-02-2018, 22:00

Marcin Górnik, analityk Vestor Domu Maklerskiego, w raporcie z 23 lutego wydał rekomendację „kupuj” dla akcji Wieltonu. Cena docelowa to 15,4 zl.

„Dzięki akwizycjom i wzrostowi organicznemu, Wielton stał się trzecim największym producentem naczep w Europie. W latach 2013-16 spółka odnotowała średnioroczny wzrost przychodów o 27 proc., zaś w latach 2017-20 prognozujemy średnioroczny wzrost na poziomie 7,5 proc.” — napisał w raporcie Marcin Górnik.

Jego zdaniem, czynnikami wzrostu spółki będą korzystne otoczenie makroekonomiczne (wysokie wskaźniki PMI w Europie oraz oczekiwane zwyżki wydatków inwestycyjnychw Polsce), rozwój organiczny (zwiększanie mocy produkcyjnych w Wieluniu do 16 tys. szt. rocznie) oraz dalsze akwizycje. „Obecna strategia spółki zakłada dwukrotny wzrost wolumenu sprzedaży oraz przychodów do odpowiednio 25 tys. szt. oraz 2,4 mld zł w 2020 r. przy rentowności EBITDA 8 proc. (wobec 7 proc. w 2017). Nasze prognozy, które nie zakładają nowych akwizycji, implikują przychody w 2020 r. w wysokości 2 mld zł i marżę EBITDA na poziomie 7,6 proc.” — dodaje Marcin Górnik.

Vestor w ostatnich 12 miesiącach nie był stroną umów z Wieltonem, nie posiada też akcji emitenta w liczbie stanowiącej co najmniej 5 proc. kapitału zakładowego. Artykuł jest wyciągiem z raportu przesłanego mediom 27 lutego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zatoński Kamil

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu