Vitrintec zdobywa rynek systemów aluminiowo-szklanych

Partnerem publikacji jest Vitrintec
opublikowano: 12-01-2022, 09:36

Od siedmiu lat świętokrzyska firma z sukcesem toruje sobie drogę w branży stolarki aluminiowej. Jej systemy aluminiowo-szklane do ścian działowych to produkty ogniotrwałe, o wysokiej transparentności i najwyższej na rynku izolacji akustycznej.

Bezpieczeństwo i akustyka liczą się dla firmy Vitrintec w równym stopniu co komfort innowacyjność i design. Wysoko wykwalifikowani inżynierowie dbają o estetykę, prawidłowe wykorzystanie najnowszych technologii, nowoczesność konstrukcji i jakość produktów Vitrintec. Za cel stawiają sobie dbałość o detale oraz bezpieczeństwo. Stworzyli więc produkty o wyjątkowo minimalistycznej geometrii, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom projektowym są gwarantem wysokiej izolacyjności akustycznej oraz ognioodporności. Nowatorski system ukrytych uszczelek znacznie poprawił walory estetyczne oferowanych rozwiązań. Lekkość profili oraz ukryte uszczelki instalowane przed etapem szklenia ułatwiają i w znaczny sposób przyspieszają pracę, a co za tym idzie obniżają koszty związane z prefabrykacją i montażem systemów.

Aspekty te doceniła kapituła jednej z najważniejszych nagród w świecie designu - Red Dot. Ognioodporne systemy Vitrintec otrzymały w 2021 r. nagrodę w kategorii Product Design. Tak wielkie wyróżnienie sprawia, że firma staje się jednym z liderów w branży na rynku krajowym i rozpoznawalnym partnerem na rynku niemieckim, włoskim, rumuńskich, holenderskim, norweskim, czeskim oraz ukraińskim.

W 2022 r. firma Vitrintec wprowadziła na rynek pierwsze w Polsce w pełni przeszklone ściany mobilne, zapewniające izolacyjność akustyczną Rw do 49 dB przy użyciu tafli szklanej, oraz Rw do 44 dB przy użyciu płyty meblowej. Produkt jest odpowiedzią na preferencje nowych pokoleń klientów, dla których liczy się wielofunkcyjność wnętrz, a miarą komfortu jest możliwość szybkiej zmiany aranżacji przestrzeni.

Wszystkie procesy w Vitrintec przebiegają w oparciu o oszczędność energii i jak najmniejszą ingerencję w środowisko naturalne. Firma wypełnia cele zrównoważonego budownictwa stosując pełen recykling wszystkich odpadów. Profile aluminiowe są najniższymi dostępnymi na rynku, dzięki czemu do minimum ograniczane jest zużycie aluminium. Hale, na których wytwarzane są profile zasilane są zieloną energią z ogniw fotowoltaicznych, a wszelkie prace wykonywane są za pomocą elektrooszczędnych narzędzi.

Szybki rozwój Vitrintec powoduje, że rosną jej potrzeby w zakresie powierzchni produkcyjnej. W tym roku w Kielcach do użytku zostanie oddany nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni ponad 3000 m kw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane