Vivendi kwestionuje legalność sprzedaży PTC

(Paweł Kubisiak)
04-10-2006, 22:06

Vivendi zakwestionowała w środę legalność sprzedaży przez Elektrim spółce Deutsche Telecom pakietu akcji PTC

Francuska grupa telekomunikacyjna i medialna Vivendi zakwestionowała w środę legalność sprzedaży przez Elektrim spółce Deutsche Telecom pakietu akcji Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) – podał Reuters.

Deutsche Telecom wykonuje zgodnie z wyrokiem sądu opcję call na udziały w PTC, operatorze sieci Era i Heyah. Elektrim informował wczoraj, że wiedeński sąd arbitrażowy orzekł, iż za pakiet PTC Niemcy powinni zapłacić co najmniej bieżącą wartość księgową tych walorów, która wynosi 604 miliony euro.

- To nie ma żadnej mocy prawnej w Polsce, na dodatek poważnie dyskryminuje spółkę Vivendi, która posiada udziały w PTC poprzez Elektrim Telekomunikacja - podało Vivendi.

Niedawno francuska grupa medialna złożyła Deutsche Telekom ofertę zakupu 49 proc. akcji Polskiej Telefonii Cyfrowej za 2,5 miliarda euro. Oferta dotyczyła udziałów posiadanych przez Deutsche Telekom. I była zaskakująca, gdyż z góry wiadomo było, że nie spotka się z pozytywnym odzewem.

Niezależnie od tych udziałów, niemiecki operator wykonuje opcję kupna od Elektrimu pakietu 48 proc. akcji PTC, o który Vivendi toczy długotrwały spór sądowy z Elektrimem i DT. Transakcję umożliwił wyrok wiedeńskiego Trybunału Arbitrażowego stwierdzający, że Elektrim bezskutecznie wcześniej przeniósł udziały PTC do Elektrimu Telekomunikacja. Z tym wyrokiem nie zgadza się Vivendi, będące współwłaścicielem ET i inicjatorem przeniesienia akcji.

DA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Vivendi kwestionuje legalność sprzedaży PTC