Czytasz dzięki

Volkswagen analizuje ofertę na Europcar

opublikowano: 24-06-2020, 11:57

Według źródeł agencji Bloomberg, koncern Volkswagen rozważa ofertę na zakup Europcar Mobility Group. Analiza jest na wstępnym etapie i może zakończyć się negatywną opinią. Co ciekawe, VW był już wcześniej właścicielem tej firmy.

Przed wybuchem pandemii koronawirusa Europcar, jedna z większych wypożyczalni samochodów na Starym Kontynencie, cieszyła się sporym zainteresowaniem potencjalnych inwestorów, szczególnie firm z segmentu private equity. Obecnie, mając na uwadze kryzys jaki dotknął całą branżę motoryzacyjną i transportową znalezienie nabywcy może być bardzo trudne. 

Europcar
Zobacz więcej

Europcar fot. Bloomberg

W ubiegłym roku Europcar zatrudnił doradców i powołał komitet, który ma rozważyć kolejne kroki po tym, jak jego największy akcjonariusz, Eurazeo SE, ostrzegł przed potencjalnym wyjściem z agencji wynajmu samochodów. 

Eksperci podkreślają, że Europcar zapewniłby VW dostęp do dodatkowych kanałów sprzedaży dla nowo powstającej floty elektrycznej, tym bardziej, że nie jest jasne, jak kształtuje się wartość tych pojazdów po ich eksploatacji przez kilka lat.

Ewentualne złożenie oferty i zakup Europcar przez Volkswagena oznaczałby powrót firmy na „stare śmieci”. Niemiecki gigant motoryzacyjny sprzedał bowiem Europcar w 2006 r. firmie Eurazeo za 1,26 mld EUR. Obecnie jego wartość rynkowa wynosi około 420 mln EUR.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane