Volkswagen zmieni nazwę w USA

opublikowano: 30-03-2021, 08:50

Volkswagen przypadkowo ujawnił, że w USA będzie działał pod zmienioną nazwą, donosi The Independent.

Z materiału prasowego, który został opublikowany o miesiąc za wcześnie wynika, że niemiecki koncern będzie działał w USA pod nazwą „Voltswagen”, co ma być deklaracją jego pełnego zaangażowania w segment aut elektrycznych.

Volkswagen musi zdecydowanie działać w kierunku zmiany wizerunku w USA, bo w 2015 roku stał się tam bohaterem głośnego i kosztownego skandalu kiedy wyszło na jaw, że oszukiwał manipulując pomiarem emisji spalin w autach z silnikami diesla.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Zmieniamy K na T, ale nie zmieniamy zobowiązania marki do robienia najlepszych w swojej klasie pojazdów dla kierowców oraz wszystkich ludzi gdziekolwiek są – deklaruje w oświadczeniu prasowym, które miało być opublikowane 29 kwietnia Scott Keogh, szef amerykańskiego oddziału koncernu.,

Zmiana nazwy w USA miała nastąpić w momencie wprowadzenia na ten rynek przez Volkswagena elektrycznego SUV-a ID.4.

Działający w USA od 1955 roku Volkswagen prognozuje, że do 2030 roku połowę sprzedanych przez niego na amerykańskim rynku aut będą stanowiły samochody elektryczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane