Vox Industrie rozbudowuje zakłady

Dominika Bajer
26-05-2000, 00:00

Vox Industrie rozbudowuje zakłady

Grupa Kapitałowa Vox Industrie realizuje inwestycje za 16 mln zł w dwóch firmach: Vox Chemia i Vox Industrie. Na rozbudowę zakładu w Czerwonaku Vox Chemia przeznaczyła 14 mln zł, tegoroczne nakłady Vox Industrie to 2 mln zł.

Firma Vox Chemia, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Vox Industrie, jest w trakcie rozbudowy zakładu w Czerwonaku. Inwestycja pochłonie 14 mln zł. Należący do Vox Industrie zakład jest producentem wyrobów PCV. Pod koniec 1999 roku rozpoczęły się prace budowlane w hali magazynowej i produkcyjnej. Na roboty budowlano-montażowe obu hal Vox przeznaczył 4 mln zł.

Wyposażenie parku maszynowego i infrastruktura hali produkcyjnej pochłonie 10 mln zł. Prace w Czerwonaku zakończą się we wrześniu 2000 r.

W połowie za własne

Inwestycja realizowana jest w połowie ze środków własnych, a w drugiej z kredytów. Nakłady poniesione na rozbudowę zakładu mają się zwrócić w ciągu 5 lat.

Grupa zainwestowała również w rozbudowę firmy Vox Industrie w Janikowie. Zakład produkujący meble istnieje od 10 lat i modernizowany jest sukcesywnie.

— Koszt inwestycji w tym roku jest niewielki. Dużo większe nakłady firma poniosła w zeszłym roku. Na rozbudowę wydaliśmy wtedy kilka mln zł — mówi Grzegorz Łuczak, dyrektor Vox Industrie.

W 2000 roku Vox wydał już 80 proc. funduszy przeznaczonych na infrastrukturę produkcyjną. Z kwoty 1,5 mln zł park maszynowy w Janikowie pochłonął 390 tys. zł.

Inwestycje w sprzęt

Na sprzęt do pozostałych zakładów firma wydała w tym roku 332 tys. zł na zakład w Czarnkowie i po około 380 tys. zł na tartaki w Obrzycku i Miałach. Rozbudowywana jest też hala produkcyjna w Janikowie. Firma wydała na nią 150 tys. zł.

Rozbudowa zakładów w Czerwonaku i Janikowie umożliwi Grupie Kapitałowej Vox obniżenie kosztów produkcji. Kolejne inwestycje koncentrować będą się na wdrażaniu nowych technologii. W najbliższym czasie poszerzony zostanie asortyment 200 rodzajów mebli o kolejne produkty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Bajer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Vox Industrie rozbudowuje zakłady