VW stawia na autonomiczne auta

opublikowano: 26-06-2018, 14:33
aktualizacja: 26-06-2018, 14:36

Należąca do Volkswagena jednostka Moia odpowiedzialna za rowój technologii mobilnych chce powalczyć na rynku autonomicznych aut między innymi z oferującymi przewozy osób firmami, takimi jak Uber Technologies, informuje Bloomberg.

Moia koncentruje się na połączeniu dynamicznego rynku mobilnego z potężnymi możliwościami produkcyjnymi niemieckiego koncernu, w tym próby stworzenia autonomicznych aut – zapowiada prezes Moia Ole Harms. Moia jest otwarta na partnerstwa, by osiągnąć swój cel i znaleźć się w pierwszej trójce firm oferujących usługi carsharingowe. Pierwsze zyski Moia chce wypracować już w 2025 r.

Chociaż ambicje są wysokie, to VW ma sporo do nadrobienia względem konkurencji. Volkswagena wyprzedzają nie tylko Uber, Lyft Inc. i China Didi Chuxing Inc., ale także Daimler AG i BMW AG, które ostatnio powiedziały, że połączą siły z firmami oferującymi usługi carpoolingu DriveNow i Car2Go, które rozpoczęły działalność odpowiednio w 2008 i 2011 roku . VW zainwestował  setki milionów euro w Moia, która została utworzona pod koniec 2016 r. oraz ponad 300 mln USD w rywala Ubera, firmę Gett Inc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu