VW zbuduje SUV-a w Stanach Zjednoczonych

opublikowano: 14-07-2014, 20:05

Volkswagen, niemiecki gigant motoryzacyjny zadeklarował zainwestowanie około 900 mln USD w budowę średnich rozmiarów SUV-a w swoim amerykańskim zakładzie w Chattanooga w stanie Tennessee, informuje Reuters.

Produkcja ma ruszyć pod koniec 2016 r.  Zaowocuje to niemal dwukrotnym zwiększeniem zatrudnienia w fabryce.

Największy europejski koncern motoryzacyjny wybrał dla siedmioosobowego pojazdu zakład w USA zamiast fabryki w meksykańskim Puebla.

Niemcy zapowiadają, że pracę w Chattanooga znajdzie dodatkowo około 2 tys. osób wobec 2,5 tys. jakie są w nim obecnie zatrudnione.

W zakładzie powstaje obecnie model Passat, którego rocznie z linii produkcyjnych schodzi około 130 tys. sztuk.

Rynek średnich rozmiarów SUV-ów w Stanach Zjednoczonych w minionym roku wzrósł do ponad 1,4 mln sztuk wobec około 750 tys. odnotowanych w 2009 r.

Niemiecki koncern zapowiedział, że w latach 2014-18 zainwestuje ponad 7 mld USD w Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Jego celem strategicznym jest osiągnięcie rocznych dostaw na amerykański rynek na poziomie 800 tys. pojazdów do 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane