W 2006 roku pojawią się pierwsze komórkowe telefony internetowe

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-01-2006, 19:03

W końcu I kwartału 2006 roku pojawią się na rynku pierwsze telefony komórkowe, umożliwiające rozmowy poprzez telefonię internetową (VoIP) - poinformował w poniedziałek portal informatycznych InfoWorld.

W końcu I kwartału 2006 roku pojawią się na rynku pierwsze telefony komórkowe, umożliwiające rozmowy poprzez telefonię internetową (VoIP) - poinformował w poniedziałek portal informatycznych InfoWorld.

Mobilne telefony internetowe VoIP (Voice over IP) mogą działać jako zwykłe telefony komórkowe i jako telefony internetowe.

Przełączenie na transmisję internetową ma następować automatycznie, w momencie kiedy użytkownik znajdzie się w zasięgu punktu dostępowego - hot spotu. Hot spoty umieszczane są w obiektach użyteczności publicznej jak np. dworce, biblioteki, poczty oraz hotelach, portach, lotniskach i coraz częściej w centrach miast.

W 2008 roku mobilny dostęp możliwy będzie w całej Filadelfii, która jako pierwsze miasto na świecie będzie posiadać możliwość pełnego dostępu do sieci w obrębie całej aglomeracji, podaje portal.

Jedna z największych firm analitycznych Frost & Sullivan uważa, że telefonia internetowa stanowić będzie o 75 proc. przekazu głosowego w sieciach teleinformatycznych w 2007 roku, zaś według Forester Research Group, telefony mobilne korzystające z telefonii internetowej zastąpią do 2020 roku całkowicie telefony stacjonarne i komórkowe.

Według portalu InfoWorld, sprzedaż mobilnych telefonów internetowych pierwsza ma zacząć amerykańska Cell Wireless Corporation, ale nad rozwiązaniem pracują także najwięksi producenci komórek.

Do ich produkcji szykują się przede wszystkim azjatyccy producenci: koreańskie Samsung i LG oraz japońska Matsushita (pod marką Panasonic). Firmy te zamierzają wprowadzić mobilne telefony internetowe do końca I półrocza 2006.

Według informacji podanych przez InfoWorld, duży stopień zaawansowania mają też prace nad mobilnymi telefonami internetowymi Nokii, Motoroli, Siemensa i SonyEricsson.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane