W Azji dominowały spadki cen akcji

MD
opublikowano: 20-01-2009, 08:44

Na azjatyckich rynkach akcji, z wyjątkiem chińskiego, dominowała we wtorek podaż. W Tokio średnia Nikkei zbliżyła się do  poziomu 8000 pkt.

Inwestorzy pozbywają się akcji pod wpływem kolejnych informacji potwierdzających fatalny stan globalnej gospodarki. Już po zakończeniu poniedziałkowego handlu w Azji okazało się, że rekordowo dużą stratę w historii brytyjskich firm będzie miał brytyjski Royal Bank of Scotland. W Tokio wtorkowa sesja zakończyła się 2,3 proc. spadkiem średniej Nikkei. Topix stracił 1,6 proc. Mocno staniały akcje szóstego japońskiego banku, Chuo Mitsui Trust Holdings. KBC Securities rekomendował ich sprzedaż argumentując, że kryzys w sektorze bankowym jeszcze się pogłębi. Spadek notowań ropy spowodował zwiększoną podaż akcji spółek naftowych. Taniały m.in. Inpex i Japan Petroleum Exploration. Przed spadkiem obroniła się jedynie branża motoryzacyjna. W górę poszedł kurs m.in. Toyoty, w której władzę przejął wnuk założyciela spółki.

Na pozostałych rynkach dominowała podaż. W Seulu sesja zakończyła się 2,1 proc. spadkiem. Ponad 2 proc. tracił na kilkadziesiąt minut przed zamknięciem indeks giełdy w Hongkongu. W Singapurze giełda spadała na ponad godzinę przed końcem handlu o ok. 2 proc. W Szanghaju sesja zakończyła się 0,4 proc. zwyżką.
MD
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane