W Azji mieszane nastroje na rynkach akcji

MD
opublikowano: 19-12-2008, 08:56

Na azjatyckich rynkach akcji panowały mieszane nastroje. W Tokio, Singapurze i Hongkongu indeksy spadały. W Seulu i  Szanghaju rosły.

W Tokio Nikkei zakończył dzień 0,9 proc. spadkiem, ale w skali tygodnia jego wartość wzrosła o 4,3 proc. Topix stracił 0,5 proc. w piątek, ale przez pięć dni zyskał prawie 3 proc. Nastroje inwestorów popsuł spadek wartości surowców na światowych rynkach, odebrany jako sygnał globalnej recesji. Po znacznym spadku notowań ropy w dół poszły kursy m.in. koncernu naftowego Inpex i Idemitsu Kosan, drugiej japońskiej grupy rafineryjnej. Po przeciwnej stronie rynku znalazła się Daiwa Securities. Akcje spółki osiągnęły największy kurs od sześciu tygodni bo inwestorzy liczą na poprawę jej bilansu po sprzedaży pakietu akcji Sanyo.

W Seulu sesja zakończyła się 0,4 proc. wzrostem. W Szanghaju wyniósł on 0,14 proc. Na mniej niż pół godziny przed zamknięciem główny indeks tracił 2 proc. Na godzinę przed końcem handlu giełda w Singapurze traciła ok. 0,1 proc.

MD 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane