Czytasz dzięki

W Azji wzrosty

opublikowano: 25-05-2020, 07:57

Na azjatyckich rynkach akcji przewagę mają kupujący, ale wzrost napięcia między Waszyngtonem i Pekinem skłania inwestorów do większej ostrożności.

Sprawa zacieśnienia władzy w Hongkongu przez Pekin stała się  nowym punktem konfliktu w relacjach chińsko-amerykańskich. Nie sprzyja to notowaniom akcji. Pomimo to w poniedziałek na azjatyckich rynkach utrzymuje się przewaga popytu. Największa jest w Tokio, gdzie Nikkei rośnie o 1,5 proc., a oficjalny Topix idzie w górę o 1,3 proc. Optymizm japońskich inwestorów może wynikać z otwierania kolejnych obszarów kraju zamkniętych z powodu pandemii. Giełda w Szanghaju rośnie o skromne 0,1 proc., a indeks blue chipów CSI300 zyskuje zaledwie 0,04 proc. Giełda w Hongkongu spada o 0,7 proc. W Seulu główny indeks rośnie o 1,0 proc. Giełda tajwańska idzie w górę o 0,45 proc.

- Rosnące napięcie między USA i Chinami w sprawie Hongkongu, polityka handlowa i konflikt dotyczący tego, kto jest odpowiedzialny za gospodarczą zapaść 2020 roku zagraża zakończeniem rozpoczętego w marcu rajdu wzrostowego – powiedział Reutersowi Matthew Sherwood, analityk Perpetual.

Na handel wpływ ma także to, że w poniedziałek nie pracują  giełdy w USA i Wielkiej Brytanii.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane