W Bydgoszczy rusza inwestycja za 0,5 mld zł

ANP
opublikowano: 08-01-2010, 09:05

Makrum jest bliżej urzeczywistnienia planów budowy gigantycznego centrum handlowego i biurowego.

To ma być najnowocześniejsze i piąte pod względem wielkości w Polsce centrum handlowe. Na działce o powierzchni ponad 9 ha znajdą się również biura i hotel. Rada Miasta Bydgoszcz zaaprobowała już zmianę zabudowy tej części miasta, w której obecnie mieszczą się zakłady Makrum, specjalizującego się w produkcji maszyn i urządzeń dla przemysłu. To giełdowa spółka jest właścicielem gruntów.
"Mamy już przygotowany projekt, więc sądzę że będziemy mogli w dość nieodległym czasie informować o kolejnych decyzjach w sprawie tej inwestycji. Szacujemy jej wartość na 500 mln zł "- mówi cytowany w komunikacie prasowym Rafał Jerzy, prezes Makrum.
Obecnie zarząd Makrum jest na etapie kompletowania listy partnerów, z którymi będzie współpracował przy tej inwestycji. Elementem rozmów z partnerami będzie kwestia finansowania przedsięwzięcia.
"Mimo niedawnego zastoju na rynku budowlanym zainteresowanie tym projektem jest olbrzymie. Wpływa na nie fakt, że w tej inwestycji nie występuje ryzyko nabycia drogich terenów, bo te są własnością Makrum, oraz fakt, że w Bydgoszczy nie ma podobnego projektu, a dostępna powierzchnia handlowa jest znacznie mniejsza niż w porównywalnych miastach" - dodaje w komunikacie Rafał Jerzy.
Inwestycja może się zakończyć 2013 r. W tym roku ruszą prace rozbiórkowe, a przetarg na generalnego wykonawcę ma być ogłoszony w tym lub w 2011 r. Realizacja nowego projektu oznacza, że część produkcyjna Makrum będzie przeniesiona poza Bydgoszcz. Niewykluczone, że na zakupione w 2008 r. tereny stoczni Pomerania.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane