W Cefarmie nadal bezkrólewie

BCH
opublikowano: 12-06-2006, 00:00

Rada nadzorcza należącej do skarbu państwa warszawskiej Centrali Farmaceutycznej Cefarm nie wybrała nowego prezesa. Decyzję odroczyła do wtorku. Z dziewięciu kandydatów wybrano trzech: Arkadiusza Filipiuka, Andrzeja Pawlika i Rajmunda Lipińskiego. Dzień wcześniej Arkadiusz Filipiuk, do tej pory oddelegowany do zarządu przez radę, zrezygnował z zasiadania w niej. Jego obowiązki przejęła Małgorzata Klimek. Rezygnację złożył też szef rady Tomasz Kopoczyński. Dziś związki z Cefarmu, które domagają się od MSP wyjaśnienia sytuacji w spółce, przedstawią postulaty w ramach sporu zbiorowego.

— Ministerstwo ma pięć dni na podjęcie negocjacji. Domagamy się m.in. zagwarantowania miejsc pracy, ustalenia zasad restrukturyzacji i wypłaty nagrody z zysku, którą zagwarantował nam poprzedni zarząd — mówi Mariola Olechnowicz, szefowa związku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BCH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu