W Europie mogą zniżkować spółki technologiczne

Reuters
18-01-2002, 09:00

LONDYN (Reuters) - Piątkowe notowania na europejskich rynkach mogą zacząć się od spadków, ponieważ słabe wyniki kwartalne przedstawiło dwóch czołowych przedstawicieli amerykańskiego sektora komputerowego IBM i Microsoft. Microsoft poinformował w czwartek, że jego zysk netto w ostatnim kwartale był niższy niż oczekiwano, ponieważ spółka wydała 660 milionów dolarów na obronę w p

LONDYN (Reuters) - Piątkowe notowania na europejskich rynkach mogą zacząć się od spadków, ponieważ słabe wyniki kwartalne przedstawiło dwóch czołowych przedstawicieli amerykańskiego sektora komputerowego IBM i Microsoft.

Microsoft poinformował w czwartek, że jego zysk netto w ostatnim kwartale był niższy niż oczekiwano, ponieważ spółka wydała 660 milionów dolarów na obronę w procesie antymonopolowym. W obrocie pozasesyjnym akcje spółki przeceniono o cztery procent.

IBM podał natomiast, że jego zysk i przychody w czwartym kwartale były gorsze niż rok wcześniej, ponieważ spowolnienie gospodarcze wpłynęło na spadek wydatków na systemy i usługi komputerowe. Akcje spółki w obrocie pozasesyjnym spadły o 4,3 procent.

Zniżkować będą zapewne akcje producentów sprzętu telekomunikacyjnego. Jeden z największych przedstawicieli tej branży Nortel Networks podał, że jego przychody w pierwszym kwartale spadną o 10 procent w porównaniu z czwartym. Analitycy prognozowali, że nie ulegną one zmianie.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / W Europie mogą zniżkować spółki technologiczne