W Europie spadki we wszystkich sektorach

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 2001-06-28 11:16

Na giełdach europejskich zdecydowanie dominują spadki. Słaby jest sektor hi-tech oraz spółki naftowe. Do rozczarowania decyzją Fedu o obcięciu stóp zaledwie o 25 punktów bazowych dołączyła informacja o kolejnych zwolnieniach w Nokii.

Akcje największego producenta telefonów komórkowych tracą na giełdzie w Helsinkach ok. 3 proc. Fińska firma zwolni 1 tys. pracowników w dziale zajmującym się budową szybkich sieci dla telefonii mobilnej.

Złe nastroje panują we Francji. Indeks CAC 40 pikuje w dół, a czerwcowe nastroje w biznesie okazały się najgorsze od 2 lat.

Spadają ceny akcji spółek naftowych. Powodem jest znaczna obniżka rynkowych cen ropy. Po 2-3 proc. tracą British Petroleum, Shell T&T, Royal Dutch Shell i Total Fina Elf.

We Frankfurcie najsłabszymi papierami są technologiczne SAP, Siemens i Infineon.

ONO