W hipotekach stabilizacja

MAS
22-11-2011, 00:00

W III kwartale 2011 r. za pośrednictwem firm zrzeszonych w ZFDF udzielono 4,42 mld zł kredytów hipotecznych.

Łącznie w minionych trzech kwartałach, aż 13 firm wchodzących w skład Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) udzieliło pożyczek hipotecznych o łącznej wartości 12,94 mld zł.

— Mimo wprowadzenia rekomendacji T i ograniczeń w programie Rodzina na swoim, wyniki za III kwartał prezentują się nadal bardzo dobrze. W najbliższych miesiącach wartość udzielnych pożyczek powinna się utrzymać na podobnym poziomie — ocenia Krzysztof Barembruch, prezes Związku Firm Doradztwa Finansowego i A-Z Finanse.

Trzeci kwartał był nieznacznie gorszy od drugiego, w czasie którego za pośrednictwem członków ZFDF udzielono kredytów na ponad 4,49 mld zł.

— Na rynku kredytów hipotecznych przede wszystkim odczuwalne są sierpniowe zmiany w programie Rodzina na swoim, które spowodowały ograniczenie dostępności mieszkań. We wrześniu zaobserwowaliśmy mniejszą liczbę transakcji objętych programem. Wśród banków widać zaś narastającą niechęć do udzielania kredytów walutowych — mówi Aleksandra Łukaszewicz, przewodnicząca rady nadzorczej ZFDF i prezes HB Doradcy Finansowi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / W hipotekach stabilizacja