Czytasz dzięki

W Hongkongu brakuje papieru toaletowego

opublikowano: 06-02-2020, 12:03

Po tym jak zmagał się z brakiem masek ochronnych, Hongkong ma obecnie kolejny problem. Brak papieru toaletowego.

W supermarketach nie ma papieru toaletowego, donoszą mieszkańcy Hongkongu w serwisach społecznościowych. Tam, gdzie się pojawi, ustawiają się długie kolejki. Wśród deficytowych towarów znikających natychmiast z półek sklepowych wymieniane są najczęściej także ryż, żel antybakteryjny i prezerwatywy.

Fot. CC BY 2.0.
Fot. CC BY 2.0.
None
None

Powody braku papieru toaletowego nie są całkiem jasne, ale w mediach społecznościowych pojawiły się spekulacje, że przyczyną jest przerwanie łańcucha dostaw z Chinami kontynentalnymi, spowodowane obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii nowego koronawirusa.

W środę wieczorem władze Hongkongu wydały komunikat wyrażający dezaprobatę wobec rozsiewania plotek, których skutkiem są braki w sklepach takich produktów, jak ryż i papier toaletowy. Podkreślono, że działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się epidemii nowego koronawirusa nie wpływają na transport dóbr przez granicę.

Vinda International Holdings, notowany na giełdzie w Hongkongu producent papieru toaletowego ogłosił, że jego fabryki w Chinach kontynentalnych wznowią produkcję w tym lub przyszłym tygodniu i nie planuje ich zamknięcia. Brak papieru w supermarketach tłumaczy wydłużeniem urlopów pracowników logistyki.

- Supermarkety i inni detaliści uzupełniają zapasy naszych produktów aby zapewnić dostateczną podaż – poinformowała spółka, której kurs wzrósł o 8 proc. na giełdzie w Hongkongu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane