W III kw. zysk netto Citigroup wzrósł o 23 procent

PEKPOL Spółka Akcyjna
15-10-2002, 12:48

NOWY JORK (Reuters) - Największa amerykańska firma świadcząca usługi finansowe - Citigroup - podała we wtorek, że jej zysk netto w trzecim kwartale wzrósł o 23 procent dzięki dobrym wynikom działu detalicznego.

W trzecim kwartale grupa zarobiła 3,92 miliarda dolarów, czyli 76 centów na akcję wobec 3,18 miliarda dolarów, czyli 61 centów na akcję przed rokiem.

Po odliczeniu pozycji nadzwyczajnych, zysk wyniósł 74 centy na akcję, podczas gdy analitycy prognozowali średnio 73 centy.

Przychody w trzecim kwartale zwiększyły się o 10 procent, głównie dzięki wzmożonemu popytowi amerykańskich konsumentów na kredyty hipoteczne i karty kredytowe. Pozwoliło to zneutralizować słabsze wyniki z działalności na Wall Street takiej jak na przykład doradzanie przy nowych ofertach akcji.

Wobec Citigroup toczy się obecnie dochodzenie w sprawie domniemanego konfliktu interesów między działem analitycznym, a pionem bankowości inwestycyjnej. W tym roku akcje spółki straciły na wartości 41 procent, podczas gdy indeks Standard & Poor's amerykańskiego sektora finansowego spadł o 22 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PEKPOL Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / W III kw. zysk netto Citigroup wzrósł o 23 procent