W Jarocinie rozdają kalosze!

DI
opublikowano: 25-02-2010, 10:17

Jak dbać o relację z mieszkańcami w czasach roztopów? Na ciekawy pomysł wpadły jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz prywatna firma Drobud. Ta ostatnia funduje... kalosze!

Tysiąc par kaloszy ma trafić do przedszkola i szkoły nr 5 na jarocińskim osiedlu Tysiąclecia. Jak informuje miasto, mają one pomóc przedszkolakom, uczniom i nauczycielom przetrwać roztopy na osiedlu, gdzie trwa największa w historii gminy Jarocin wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej i drogowej.

None
None

- Osiedle Tysiąclecia to jeden wielki plac budowy. Od ubiegłego roku trwają tu prace nad wymianą sieci wodno-kanalizacyjnej i budową dróg. Choć podjęliśmy szereg działań, aby mieszkańcy jak najmniej odczuwali uciążliwości związane z prowadzonymi robotami, jesień okazała się bezlitosna. Padające deszcze zamieniły rozkopane ulice w strugi grząskiego błota – mówi Jerzy Wolski, prezes jarocińskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Powtórka z „rozrywki” jest murowana. Dlatego wykonawca prac na osiedlu – firma Drobud – postanowiła ufundować kalosze dla wszystkich dzieci z położonego na osiedlu przedszkola „Marcinek” oraz uczniów Zespołu Szkół nr 5. Otrzymają je także nauczyciele i przedszkolni wychowawcy.

– Przekazanie kaloszy do szkoły i przedszkola nastąpi na początku marca. Kalosze są wykonywane na zamówienie. Będzie ich około tysiąca par – tłumaczy Jerzy Wolski.

– Pewnie nie wszystkim spodoba się pomysł z kaloszami, ja sam też nie uważam tego pomysłu za receptę na problemy, z jakim borykają się mieszkańcy tego osiedla. Prawdziwym rozwiązaniem problemu będzie nowa sieć wodno-kanalizacyjna oraz wybudowane drogi. Już za kilka miesięcy osiedle Tysiąclecia będzie osiedlem z najnowocześniejszą infrastrukturą – wyjaśnia burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Wraz z roztopami na osiedlu Tysiąclecia pojawią się nie tylko kalosze, ale także powróci sprzęt ciężki i rozpoczną się przerwane na okres zimy prace budowlane.
– Jeżeli chodzi o PWiK, wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej jest już na ukończeniu. Teraz prace wykonywane będą wewnątrz osiedla, gdzie właściciele nieruchomości muszą wykonać instalacje łączące sieć główną z budynkami. Natomiast osiedlowe ulice przekazujemy już gminie i Drobudowi, aby zajęły się budową drogowych nawierzchni -  wyjaśnia prezes Wolski.

Jak informuje miasto, kalosze już raz uratowały sytuację w Jarocinie – limitowaną edycję nieprzemakalnego obuwia wprowadzono do sprzedaży podczas Jarocin Festiwal w 2007 roku.  Lato było wówczas bardzo kapryśne, a kalosze najczęściej kupowanym gadżetem festiwalowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane