W kosmos po śmierci za 2500 USD

aktualizacja: 17-05-2017, 12:28

Firma Elysium Space z San Francisco oferuje wysłanie prochów zmarłych w kosmos na pokładzie rakiety zbudowanej przez należącą do Elona Muska firmę SpaceX, informuje CNBC.

Elysium Space tworzą byli pracownicy NASA oraz eksperci od ceremonii pogrzebowych.
Każdy klient, który zapisze się na kosmiczny pochówek otrzyma zestaw zawierający spersonalizowaną kapsułę na skremowane prochy bliskiej osoby. Prochy zostaną następnie umieszczone na pokładzie statku SpaceX Falcon 9, który zabierze je w kosmos.

 „Przez około dwa lata, nasza rakieta będzie z szacunkiem i spokojem orbitowała wokół Ziemi. (…) Ostatecznie, w poetycki sposób statek wejdzie w ziemską atmosferę płonąc niczym spadająca gwiazda”, napisał w mailu do CNBC prezes Elysium Space Thomas Civeit.

Rodzina i przyjaciele będą mogli śledzić tor lotu rakiety z pomocą aplikacji Apple IOS oraz Google Android.

Dotychczas zainteresowanie podniebnym pochówkiem wyraziło 100 osób, które już zarezerwowały miejsca na statku. Każda rezerwacja to koszt co najmniej 2490 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / W kosmos po śmierci za 2500 USD