W Krynicy nie tylko o gospodarce

Partnerem publikacji jest Instytut Wschodni
opublikowano: 26-08-2018, 22:00

Na początku września na południe naszego kraju zjadą setki biznesmenów, polityków, samorządowców, dziennikarzy. Choć Forum ma w nazwie słowo „ekonomiczne”, będą się tam toczyć rozmowy nie tylko o biznesie i gospodarce.

Program tegorocznego Forum obejmuje sześć sesji plenarnych, a także blisko 200 dyskusji panelowych. Goście będą poruszać się po zagadnieniach z obszarów: biznesu i zarządzania, inwestycji i rozwoju, Europy i świata, makroekonomii, nowej gospodarki, państwa i reform, społeczeństwa oraz polityki międzynarodowej. Tradycyjnie odbędą się także Fora: Bezpieczeństwa, Innowacji, Ochrony Zdrowia, Regionów i Energetyczne. Odbędzie się sześć sesji plenarnych, a wśród przyznawanych nagród nie zabraknie na pewno tej dla Człowieka Roku. Będą też wydarzenia specjalne związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

— Forum Ekonomiczne w Krynicy ma swoją rangę i markę. Wiedzą o tym wszyscy, którzy rezerwują sobie czas na początku września, aby się tam pojawić. Co roku to dla nas duże wyzwanie, aby sprostać ich oczekiwaniom. Program jest bardzo różnorodny jak zwykle, i to daje nam szerokie spektrum możliwości w zapraszaniu najważniejszych gości. Bardzo dużą wagę przykładamy do osób, które przyjeżdżają z zagranicy, tak aby wszyscy wiedzieli, że Forum to wydarzenie międzynarodowe— podkreśla Kinga Redłowska, dyrektor programowa Forum.

Dużą rangę będzie miało Forum Ochrony Zdrowia. Tu poruszone zostaną kwestie organizacji systemu ochrony zdrowia, przyszłości kardiologii czy dostępu do leków onkologicznych.

Wydarzeniem bez precedensu będzie posiedzenie rządu w sprawie ochrony zdrowia. Minister Łukasz Szumowski, który zapoczątkował program Wspólnie dla zdrowia będzie gospodarzem spotkania, w którym wezmą udział inni ministrowie, którzy na co dzień zaangażowani w sprawy kondycji polskiego społeczeństwa. Na Sądecczyźnie wspólnie będą chcieli wypracować nowy model funkcjonowania programów zdrowotnych, dzięki którym dostęp do świadczeń lekarskich mocno się poprawi. Dyskusja będzie dotyczyć bardzo wielu aspektów, nawet takich, jak zdrowa polska armia czy programy profilaktyczne dla najmłodszych. Właśnie dlatego do stołu zaproszeni zostaną także między innymi ministrowie obrony narodowej czy finansów, których pośrednio dotyczą omawiane tematy.

Szczególnie ważne będą zagadnienia związane z samorządem regionalnym. Niedługo po zakończeniu Forum odbędą się przecież wybory. Stąd w programie między innymi tematy dotyczące przyszłości samorządu, rozwoju Polski Wschodniej czy idei smart city.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Partnerem publikacji jest Instytut Wschodni

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu