W lipcu do funduszy napłynęło 0,5 mld zł

opublikowano: 13-08-2018, 22:00

Po słabym czerwcu w lipcu w TFI znów pojawiło się dodatnie saldo wpłat i umorzeń.

Klienci wpłacili do funduszy o 0,5 mld zł więcej, niż z nich wypłacili — wynika z danych Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami. Na dodatnie saldo wpłynęła niezła (jak na wakacje) sprzedaż, ale przede wszystkim znaczący spadek odkupień (o 1,6 mld zł mniej niż w czerwcu).

Najwięcej, aż 1,3 mld zł, napłynęło do funduszy gotówkowych i rynku pieniężnego. Na plusie, 0,16 mld zł, były także fundusze mieszane. Z funduszy akcyjnych odpłynęło 100 mln zł, a z dłużnych 400 mln zł. Z funduszy absolutnej stopy zwrotu, podobnie jak przed miesiącem, klienci wycofali 490 mln zł.

W sumie od początku roku na plusie są tylko fundusze gotówkowe i pieniężne, które pozyskały aż 9,7 mld zł świeżego kapitału, i dłużne (539 mln zł). Z funduszy akcyjnych klienci wycofali 1,5 mld zł, z absolutnej stopy zwrotu 1,37 mld zł, a z mieszanych 293 mln zł.

1,43 mld zł Tyle klienci wpłacili do funduszy akcyjnych w lipcu. Jednak wycofali z nich blisko 100 mln zł więcej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Tfi