W maju spadły przychody Totalizatora Sportowego

DTK
15-06-2007, 00:00

Po świetnym początku roku Totalizator Sportowy wpadł w kłopoty. Przychody z gier spadają.

Po świetnym początku roku Totalizator Sportowy wpadł w kłopoty. Przychody z gier spadają.

Okres prosperity Totalizatora Sportowego (TS) nie trwał długo. Z naszych informacji wynika, że w maju sprzedaż państwowej spółki nieznacznie tylko przekroczyła 200 mln zł i była o blisko 12 proc. niższa niż w tym samym czasie rok temu.

Jeszcze w połowie kwietnia zarząd spółki i Paweł Szałamacha, wiceminister skarbu, na specjalnej konferencji, chwalili się, że na gry TS w I kwartale 2007 r. klienci wydali aż 751 mln zł, czyli 42 proc. więcej niż w takim samym okresie 2006 r. (528,9 mln zł). Eksperci zwracali jednak uwagę, że kluczem do sukcesu była łagodna zima i poczwórna kumulacja w Dużym Lotku (DL), która może podnieść sprzedaż kuponów nawet kilkadziesiąt razy. „Puls” przypominał jeszcze coś: I kwartał 2006 r. był jednym z najgorszych w historii TS.

Te zastrzeżenia zdaje się potwierdzać majowy regres sprzedaży hazardowej spółki. To głównie wynik prawie 30-procentowego, niepokojącego (jak nazywają go same władze TS) spadku wpływów z DL (ze 141,7 mln zł do ledwie 102,7 mln zł), który tylko w części tłumaczy to, że w maju 2006 r. była poczwórna kumulacja. Tym bardziej że przy takiej samej liczbie kumulacji w kwietniu i maju 2007 r. wpływy zarówno z DL, jak z drugiej lokomotywy TS — Multi Lotka — spadły miesiąc do miesiąca łącznie prawie o 5 mln zł. Skutek? Różnica w sprzedaży między 2006 r. a 2007 r. zmalała z 42 proc. po I kwartale 2007 r. do ledwie 22,6 proc. po pięciu miesiącach. Jeśli ta tendencja się utrzyma, TS, jak od kilku lat, zamknie rok przychodami na poziomie około 2,5 mld zł. Przy szybko rozwijających się innych sektorach rynku hazardu sprawi to, że udział w rynku państwowego giganta znów spadnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DTK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W maju spadły przychody Totalizatora Sportowego