W Moskwie znów kupują

opublikowano: 17-07-2017, 22:00

Inwestorzy znów odzyskali apetyt na rosyjskie akcje, po tym jak ceny ropy naftowej wzrosły, a Janet Yellen, szefowa Fedu, zasygnalizowała, że nie będzie się spieszyć z podwyżkami stóp procentowych — zwraca uwagę agencja Bloomberg.

 Micex, indeks moskiewskiej giełdy, od dołka, do którego wpadł w połowie czerwca, odbił o ponad 7 proc. Korzystają na tym rodzime fundusze, inwestujące za wschodnią granicą. Quercus Rosja, którego aktywa na koniec czerwca sięgały 39 mln zł, zyskał w miesiąc 0,7 proc., ale stopy zwrotu za 3 i 6 miesięcy ma wciąż ujemne (-4,2 oraz -7,3 proc.). Investor Rosja właśnie wyszedł „na zero”, ale do odrobienia ma jeszcze spore straty z poprzednich miesięcy — stopa zwrotu za pół roku to -17,6 proc. Wyniki obu funduszy są zresztą bardzo zmienne — oba mają dodatni zwrot za rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu